Wisport – Różnica kolorów między Oliwką zieloną, Ral7013 oraz Ral6003

Na wstępie krótki opis kolorów

  1. Oliwka Zielona zwany inaczej „oliv green” jest podstawową bardziej turystyczną wersją odcieniu oliwkowego. Kolor wybierany w większości przez amatorów militari, sprzętu wojskowego oraz turystyki, jak i profesjonalistów. Do plecaków w tym kolorze dopasowane są również wszystkie taśmy, klamerki, lamówki czy gumy troczące tak by plecak w całości sprawiał wrażenie jednolitego. Oczywiście Cordura zawsze będzie miała troszeczkę inny kolor niż trok, czy klamerka, o czym należy pamiętać. Naszym zdaniem jest to najbardziej zielony odcień z tej trójki.

  2. Ral7013 zwany inaczej „oliv drab” typowy wojskowy odcień oliwkowej zieleni. Kolor ten wybierany jest głównie przez profesjonalistów, żołnierzy, jednostki wojskowe, choć nie brakuje chętnych na ten kolor wśród amatorów biwaków, harcerstwa czy turystów. Klamry, troki, paski, gumki troczące również w odcieniu RAL-7013. Plusem tego koloru jest powłoka IR na wszystkich dodatkach (klamry,zamki) przez co w noktowizji jest niewidoczny, nie odbija światła tak jak każdy inny kolor. Naszym zdaniem jest to najjaśniejsza oliwka z tej trójki i lekko gdzieś w oddali wpadająca w brąz, oczywiście pamiętając, że to ciągle jest kolor oliwkowy.

  3. Ral6003 zwany inaczej „ranger green” czyli odcień zieleni wojsk specjalnych coś pomiędzy oliwką zieloną a RAL-7013, które do 2016r. były dostępne w ofercie Wisport, po prostu taka ciemna zgniła zieleń. Ten kolor został wprowadzony do palety Wisport pod koniec 2015r. ale pierwsze plecaki zeszły z produkcji kilka tygodni później. Kolor wybierany głównie przez osoby wybierające się do lasu, tereny zielone, jak i przez amatorów turystyki i survivalu. Klamry, troki i paski czy gumki troczące przy tym plecaku są od plecaka RAL-7013 – gumki troczące natomiast z oliwkowo zielonego. Bliżej mu do RAL-7013 niż do oliwki zielonej ale gdy oba są obok siebie widać różny odcień zieleni. Naszym zdaniem jest to ciemny odcień RAL-7013, odcień wpadający w zgniłą zieleń.

Zdjęcia przykładowe:

Pozdrawiam Łukasz Piątkowski

Leave a Comment

Shopping Cart
Scroll to Top